چند نکته ساده در مورد عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی

هر روز شاید عکس ها و تصاویر خیره کننده ای از مواد غذایی و منو رستوران ها در جاهای مختلف هستیم اما کمتر به این دقت داریم که چه چیزی این تصاویر را اینقدر زیبا و جذاب کرده است. عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی جهت منو رستوران ها، کافی شاپ ها و … یکی از جذاب ترین و خوش مزه ترین شاخه های عکاسی تبلیغاتی می باشد. در این قسمت می خواهیم در مورد چند ترفند در عکاسی تبلیغاتی در خصوص مواد غذایی صحبت کنیم تا با کمک این شگرد ها دهان ببیندگان آن ها آب بیوفتد.

۱- از پشت و یا از پهلو نورپردازی کنید:
با نورپردازی از پشت و یا از پهلو اجازه بدهید که بافت مواد غذایی خودنمایی کنند. از سایه ها استفاده کنید. با این تکنیک رطوبت درخشش بیشتری خواهد داشت. مدنظر داشته باشید که حتما منبع نوری نباید فلش باشد می توانید از یک منبع نوری بزرگ مانند پنچره استفاده نمایید که نوری نرم و لطیف داشته باشید.

۲- غذا را تزئین کنید:
کمی وقت صرف کنید و مواد غذایی که سوژه عکاسی شما هستند را تزئین کنید. با این کار لذت بیشتری از عکاسی خواهید برد. همیشه دقت داشته باشید ظرفی که مواد غذایی در آن قرار دارند و شما آنرا تزئین کرده اید تمیز باشد و خرده غذا در آن نمانده باشد.

۳- به پس زمینه کار اهمیت دهید :
یکی از عناصر مهم در عکاسی دقت داشتن به پس زمینه کار می باشد. برای اینکار می توان از فضای باز با پس زمینه های بسیار جذاب استفاده کرد. و یا در محیط استودیو از بک گراند ها و ریسه های نوری برای خلاق و جذاب شدن پس زمینه بهره برد.

۴- عکاسی از زاویه های جذاب :
خسته نشوید زاویه های مختلف را امتحان کنید. معمولا انسان ها از بالا به بشقاب غذایشان نگاه می کنند پس با تغییر زاویه می توان آنرا جذاب تر ساخت.

۵- استفاده از کادر های بسته تر : 
از کادر های بسته استفاده کنید. به سوژه نزدیک شوید. حتما نباید که کل مواد غذایی در کادر باشد قسمتی از آنرا عکاسی کنید از بافت ها و لایه های آن عکاسی کنید.

گروه عکاسی حرفه ای catalog-design.ir شما را برای داشتن منو غذایی جذاب و چشم نواز از ابتدا تا انتها همراهی خواهند کرد.
با ما باشید …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به زودی ... !